Wielka Gala Wolontariatu
Dodane przez trigo dnia Kwiecień 02 2009 09:33:31
Gala Wolontariatu 2008 odbędzie się dniu 9 lutego 2009 o godz. 19:00
w Teatrze Polskim w Warszawie. Transmisja w TVP 2.

Poraz ósmy Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zorganizowała konkurs Barwy Wolontariatu.
Jest on okazją, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na codzień współpracują z wieloma środowiskami i osobami prawatnymi.
W Konkursie do wyróznienia nominowani byli pojedynczy wolontariusze, grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują wolontariat.

Zgłoszenń do Konkursu dokonywały organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

Do konkursu można było nominować wolontariuszy, którzy swoją aktywność podejmują w dowolnym obszarze życia społecznego.

Kapituła Konkursu w dniu 15 grudnia 2008r dokonała wyboru
10 nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy.

Ich sylwetki jak również trójka zwycięzców spośród nich, zostaną zaprezentowane w dniu 9 lutego 2009 podczas Gali Wolontariatu w Teatrze Polskim w Warszawie. Początek uroczystości o godz. 19:00.

Organizując Konkurs, zależy nam aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, tych którzy pomagają np. w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach specjalistycznych dzieci niepełnosprawnych, ochotników, którzy pomagają w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielaja porad prawnych, jak i tych którzy na co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

Ubiegłoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Kapituła konkursu wybrała laureatów, którzy zostali zaprezentowani w czasie uroczystej Gali Wolontariatu, transmitowanej na żywo w Programie 2 TVP.

Osoby zainteresowane udziałem w Gali Wolontariatu zapraszamy o rezerwowanie bezpłatnych biletów wstępu do dnia 5 lutego 2009 pod numerem telefonu (22) 635 27 73.
Liczba biletów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.