MAJÓWKA INTEGRACYJNA 13 MAJ 2012
Dodane przez Robert dnia Maja 20 2012 19:23:58
Nie były straszne wichry, ulewy ani inne trudności pogodowe, którymi groziły nam prognozy. Ubrani w nieprzemakalne, nie przepuszczające zwątpienia i rezygnacji peleryny, uszyte z zapału i chęci ujrzenia po raz kolejny rozradowanych dziecięcych buziek, pełni energii stawiliśmy się 13 maja w Parku Zwierzynieckim. I co? I po raz kolejny przegoniliśmy deszcz!
Na Majówkowej scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku, Ewa Nietupska ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku, tańczące i śpiewające dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 58 Integracyjnego w Białymstoku oraz zespół wokalny z Gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Białymstoku. Ponadto wystąpili też śpiewający medycy – studentka fizjoterapii Anna Tyszko i student kierunku lekarskiego Kamil Karpowicz z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podobnie jak w roku ubiegłym gościliśmy czeczeński zespół taneczny Lowzar. Dużo wrażeń dostarczył nam też Iluzjonista – Karol Sanetti, który z łatwością zamieniał chusteczki w wielobarwne parasole, zaskakiwał wszystkich znikającymi i pojawiającymi się przedmiotami i prezentował wiele innych niesamowitych zjawisk. Na zakończenie jak zwykle mieliśmy dużą dawkę humoru, a wszystko to dzięki białostockiemu Kabaretowi Inaczej, laureatom ubiegłorocznego Przeglądu Kabaretowego Ślimak – Białe Noce Kabaretowe w Okunince. Nie zabrakło też tańców integracyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Jeden Świat oraz zabaw z Dr Clownem, a dokładniej z dwoma Clownami – Dr Frędzlem i Dr Mózgiem.
Oprócz występów na scenie Majówkę uświetniły stoiska z atrakcjami dla dzieci, a wśród nich: lepienie w glinie organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych nr 12 w Białymstoku. Kolorowe twarze i wesołe fryzury wykonywane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Jeden Świat oraz wizażystkę –Joannę Cienkus. Nieopodal wesołe Clowniki z Fundacji „Dr Clown” witały dzieci na stanowisku plastycznym oraz w „miasteczku gier i zabaw”, gdzie można było poukładać puzzle, pograć w gry planszowe i ruchowe, zmierzyć się z zagadkami logicznymi, a także sprawdzić swoją pamięć.
Po raz kolejny dzięki uprzejmości Kliniki Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku oraz Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sympatyczni wolontariusze fizjoterapii zapraszali do „Wesołej Sali Ćwiczeń”, wyposażonej w materac, wielkie piłki, talerze do ćwiczeń równowagi, batutę oraz symulator starości. Nie zabrakło też Integracji Sensorycznej prowadzonej przez Ośrodek Szkolno-Terapeutyczno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży z Cechami Autyzmu oraz stanowisk Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 ze Stowarzyszeniem „Razem możemy więcej” i Zespołu Szkół Specjalnych nr 13. Gościliśmy również wóz Straży Pożarnej, samochód Policji oraz motocykle z Polskiego Związku
Motorowego i Meksykańskiego Klubu Motorowego, a dzięki Basi i Tymkowi Kubickim na placu Majówki stanął Salonik Masażu.
Organizatorzy Majówki 2012
Fundacja Dr. Clown
Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im.Prof. Zbigniewa Religi
Zespół Szkół nr 12