Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi w Białymstoku
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 60
· Najnowszy użytkownik: Cererdana
Nasi Przyjaciele
Dom Gościnny w Dzięciołówce
Bank Żywności w Suwałkach
Fundacja Psi Uśmiech
Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei
Katalog stron www.misiasty.pl
Podatek 1%
Kto dostanie 1% Twojego podatku? Fiskus czy dzieci? Wybór należy do Ciebie:
Nabór na całoroczne warsztaty teatralne
NewsyOd września 2009 roku wznawiamy cykl Warsztatów poetycko-teatralnych: liczba miejsc – 10 uczestników, li – 10 (opiekunowie indywidualni); Zapraszamy serdecznie Zapisy teatrwygrac.zycie@gmail.com lub jeden.swiat@gmail.com 504694688, 510026345 515154501
gg 3043683
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń
Warsztaty terapeutyczno - artystyczno - edukacyjno - turystyczne
Newsy25 lipca wróciliśmy z Puszczykowa, gdzie zakończył się pierwszy etap warsztatów terapeutyczno - artystyczno - edukacyjno - turystycznych. Wszystkich uczestników warsztatów, zwłaszcza z grup tanecznych zapraszamy na spotkania utrwalające zdobyte umiejętnosci. Kontakt: 504694688, 51 00 26 345 jedenswiat@gmail.com gg 3043683
Zapraszamy też osoby, które na warsztatach nie były z róznych powodów, a chciałyby dołączyć do obsady bajki "Dziewczynka z zapałkami" oraz do grup tanecznych (gum boot oraz taniec irlandzki) Apel do uczestników warsztatów: bardzo proszę o umieszczanie zdjęć z wyjazdu na www.jedenswiat.fotosik.pl Hasło podam osobom zainteresowanym na maila, prosze o kontakt na jeden.swiat@gmail.com Pokażmy wszystkim, co robilismy, co widzieliśmy - naprawdę warto!
ZUS nie ma na renty i emerytury
NewsyNawet 8 miliardów złotych może zabraknąć w tym roku Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych na wypłatę rent i emerytur, informuje "Gazeta Wyborcza". Jak ZUS załata dziurę? Pożczyką z banku. – Według ostatnich szacunków, w ZUS może wystąpić deficyt w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nawet 5-8 mld zł – mówi "GW" Maria Szczur, wiceprezes ZUS odpowiadająca za finanse. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "GW", ZUS będzie te pieniądze musiał po prostu pożyczyć z banku. Już w ubiegły czwartek Zakład wziął 200 mln zł pożyczki. więcej: http://www.tvn24.pl/-1,1607616,0,1,zus-nie-ma-na-renty-i--emerytury,wiadomosc.html
1% bije rekordy
NewsyMinisterstwo Finansów podało wstępne liczby osób, które przekazały 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Ponad 2 mln osób więcej (tj. 7.324.953 podatników, w 2008 -5.134.675 osób) skorzystało z tej możliwości. W związku z tym kwota wnioskowana do przekazania na rzecz OPP również osiągnęła niespotykana dotąd skalę i wynosi 397 923 000 zł. W ubiegłym roku było to 271 mln zł, czyli o prawie 127 mln zł mniej.

Zdaniem ministerstwa, wpływ na rekordowe wyniki mają przede wszystkim zmiany w procedurze przekazywania 1%. Od 2007 r. podatnicy korzystają z uproszczonego mechanizmu przekazywania 1% podatku na rzecz OPP – wskazują nazwę organizacji a środki przekazywane są przez urzędy skarbowe. Na tegoroczne rekordowe wyniki wpływ miała tez zmiana wprowadzona od początku tego roku. Polega ona na umożliwieniu przekazania 1% również w przypadku korekty zeznania. Wcześniej urzędy skarbowe nie przekazywały 1% od osób, które nazwę OPP wskazały dopiero w korekcie zeznania. W tym roku podatnicy mogli skorzystać z tej możliwości do końca czerwca.

Od dziś urzędy skarbowe rozpoczęły przekazywanie wnioskowanych przez podatników kwot z zeznań i korekt do zeznań składanych za 2008 rok. Urzędy skarbowe będą systematycznie przelewać pieniądze na konta OPP. Mają na to czas do końca sierpnia. Pieniądze trafią na konta organizacji sprawnie i szybko – zapewnia wiceminister Andrzej Parafianowicz.
OPP alarmują: US wstrzymują przekazywanie 1%
NewsyUrzędy Skarbowe wstrzymują przekazywanie środków z 1% podatku na konta OPP, co OPP alarmują: US wstrzymują przekazywanie 1%
Urzędy Skarbowe wstrzymują przekazywanie środków z 1% podatku na konta OPP, co powoduje poważne problemy finansowe organizacji. Z inicjatywy kilku największych organizacji pozarządowych powstał list otwarty do Ministra Finansów z prośbą o interwencję w tej sprawie.
Zeszłoroczna zmiana modelu przekazywania 1% podatku, która w miejsce przelewów bezpośrednio od podatników wprowadziła zbiorcze przesyłanie środków z US, nie spełnia w tym roku jednej ze swoich podstawowych funkcji – środki miały trafiać do organizacji sprawniej. W połowie czerwca br. wiele organizacji nie otrzymało jeszcze nawet 20% kwot, które urzędy przekazały w analogicznym okresie zeszłego roku. W reakcji na zaistniałą sytuację, organizacje pozarządowe napisały list otwarty do Ministra Finansów z prośbą o przyśpieszenie operacji przekazywania środków. Pod listem zbierane są teraz podpisy przedstawicieli OPP i podatników z całego kraju.

Organizacje mają świadomość, że przeniesienie odpowiedzialności za przesyłanie środków z 1% na urzędy skarbowe, jest dla administracji obciążeniem, szczególnie w obliczu postępującego wzrostu popularności tego mechanizmu w Polsce. Jednak doświadczenia z zeszłego roku oraz obietnice rządu dotyczące przyśpieszenia procesu rodziły nadzieję, że system przekazywania pieniędzy na konta organizacji będzie działał przynajmniej tak sprawnie, jak w 2008 r. Sytuacja wygląda znacznie gorzej, co powoduje poważne problemy finansowe OPP.

Organizacje, które aktywnie działają przez cały rok, zatrudniają na stałe tysiące pracowników, mają zdobyte z wielkim trudem kredyty na bieżącą działalność i prowadzone projekty. W oparciu o zeszłoroczne dane, wiele organizacji zrobiło symulacje wpływów z 1% w tym roku. Niestety nawet te, które zakładały dwa razy wolniejsze tempo spływania środków mają teraz problemy z płynnością. Należy pamiętać także, że kryzys finansowy spowodował znaczący spadek wpływów pieniędzy od sponsorów, którzy oszczędzają, gdzie mogą. W efekcie organizacje tracą zaufanie społeczne u partnerów, wiarygodność w oczach banków, a sami pracownicy OPP mogą stracić pracę, co pogorszyłoby jeszcze sytuację w gospodarce.

Ustawowy termin przekazywania pieniędzy OPP mija z końcem lipca, chociaż nawet tutaj nie ma pełnej jasności. Zasady przekazywania 1 proc. w rozliczeniu za 2008 r. zawierają bowiem informację, że pieniądze z tego tytułu powinny zostać wpłacone na rachunek bankowy organizacji nie później „niż w trzecim lub w czwartym miesiącu”, licząc od końca miesiąca, w którym upłynął termin do złożenia zeznania podatkowego (źródło: INFOR, 20.02.2009 Anna Welyng). Zapis ten stanowi dla US wygodną furtkę, dzięki której są w stanie przetrzymywać środki finansowe przez długi czas, a OPP są zdane na ich łaskę. Resort finansów zapewniał, że błąd, który wystąpił w używanym przez urzędy skarbowe systemie do rozliczeń deklaracji podatkowych POLTAX, nie spowoduje opóźnień w przekazywaniu 1% OPP. Jest jednak inaczej. Informacje, które płyną od przedstawicieli urzędów skarbowych, często są sprzeczne i zamiast wyjaśniać, pogłębiają dezorientację zainteresowanych. Nasuwają się pytania: Czy nie można wcześniej dokonać przelewu, choćby części już zidentyfikowanych wpłat? Czy naprawdę trzeba czekać na to aż do ostatniego dnia określonego stosownym przepisem?

Z inicjatywą listu otwartego do Ministra Finansów, wystąpiła grupa OPP: Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci, Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?", Mimo Wszystko – Fundacja Anny Dymnej i Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia.

Wszystkie organizacje pozarządowe jak i podatnicy, którzy chcą przyłączyć się do akcji i znaleźć się wśród sygnatariuszy listu z prośbą o możliwie najszybsze uwolnienie choćby części środków, mają możliwość składania podpisów elektronicznie pod adresem www.lepszy1procent.pl. List zostanie przekazany na początku lipca do Ministerstwa Finansów i Rady Działalności Pożytku Publicznego.
WOLONTARIUSZE!!! Szkolenie „W stronę jednego świata”
NewsySzkolenie „W stronę jednego świata” -zajęcia edukacyjno-wychowawcze rozwijające umiejętności młodzieży przydatne do pracy z osobami starszymi lub niepełnosprawnymi” odbędzie się w dniach 8 – 17 czerwca 2009 roku w godzinach 15.30 – 20.00 w budynku LIceum Ogólnokształcącego Nr V w Białymstoku,

Tematyka szkolenia, prowadzonego metodą warsztatową:

– Opanowanie stresu, pokonanie słabości, obaw i lęków
– Umiejętność rozwiązywania sytuacji problemowych w grupie
– Komunikacja i współpraca międzypokoleniowa - gerontologia
– Niepełnosprawność – próba zrozumienia
– Terapia zajęciowa
– Nauka gier i zabaw z dostosowaniem ich do osób niepełnosprawnych i starszych
– Przygotowanie programu współpracy i organizacji wolontariatu

Chętnych wolontariuszy prosimy o zgłaszanie się na adres jeden.swiat@gmail.com lub pod telefonem 504694688

Ilość miejsc ograniczona.
Bijemy rekord świata-ZAPROSZENIE!
NewsySpotkajmy się 4 czerwca 2009r. o godz. 18 na Rynku Kościuszki, by wspólnie pobić rekord świata! W śpiewaniu – jak największej ilości osób – piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury”.
Tekst – dla tych, którzy zapomnieli poniżej, a ja ze swej strony gorąco zapraszam do towarzyszenia mi w tym przedsięwzięciu.
Przybądźcie i zaśpiewajmy!

Tadeusz Arłukowicz www.arlukowicz.pl
Walne zebranie
NewsyDnia 7 czerwca 2009 roku o godzinie 9.00 w Ośrodku „Pod Przedszkolem” odbędzie się Walne Zebranie. W przypadku braku quorum, zebranie odbędzie się 7 czerwca 2009 roku o godzinie 10.00 w tym samym miejscu.

Porządek Walnego Zebrania

1. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania.
2. Przedstawienie i przyjęcie porządku zebrania.
3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
4. Sprawozdanie Członka Zarządu z działalności w roku 2008.
5. Sprawozdanie Skarbnika.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
7. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi za 2008 rok.
8. Propozycja zmiany nazwy Stowarzyszenia.
9. Propozycja zmiany regulaminów pracy Komisji Rewizyjnej i Zarządu.
10. Plany na rok 2009
11. Wolne wnioski
12. Zamknięcie obrad
Poruszenie wśród kobiet
NewsyKongres odbędzie się 20 - 21 czerwca br. w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.
Do inicjatywy zaproszone są wszystkie kobiety z różnych środowisk i regionów Polski.

Podatek 1%
KRS 0000144665


Integrujące Stowarzyszenie
JEDEN ŚWIAT


im. prof. Zbigniewa Religi
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

03/03/2020 04:33
Nowa edycja programu ZRÓWNOWAŻYĆ ZMYSŁY https://static.wix
static.com/media/a
27d24_9c5a5f4b411e
4d84943e76569051a1
5a~mv2.bmp

06/11/2019 21:52
Sobota (najbliższa) Centrum Aktywności Społecznej 10:30, sala 102 i 102A. Zdobimy pierniczki, rozmawiamy o zdrowym żywieniu.

25/10/2019 20:19
Pamiętaj: nasz nr KRS to 0000144665 - wstaw go w swój PIT. Serdeczne podziękowania 1% na KRS 0000144665

25/10/2019 20:15
Darowizny można wpłacać przez cały rok na nasze konto: PL 71 1020 1332 0000 1002 0026 3921 Wpłaty darowizn można uwzględnić przy rozliczeniu podatkowym.

25/10/2019 20:05
Spotykamy się w Centrum Aktywności Społecznej CAS 26/10/19 godz.10:30-13:00.S
zczegoly w Aktualnościach Smile

01/03/2017 18:51
Od 1 marca 2017 została wznowiona umowa o kolportaż kartek okolicznościowych
z Panią Renatą Wójcik z siedzibą: Lublin , ul.7 REGON 060053627 NIP 7121395780

03/01/2017 11:42
od 1 stycznia 2017 do marca 2017 została zawieszona umowa o kolportaż kartek okolicznościowych
z Panią Renatą Wójcik z siedzibą: Lublin , ul.7 REGON 060053627 NIP 7121395780

09/12/2015 09:10
01.12.2015 została zawarta umowa o kolportaż kartek okolicznościowych
z Panią Renatą Wójcik z siedzibą: Lublin , ul.7 REGON 060053627 NIP 7121395780

09/12/2015 09:08
01.12.2015 została zakończona umowa z Panią Baczewską

09/12/2015 09:07
W dniu 11.12.2015 została zawarta umowa o kolportaż kartek okolicznościowych
z Iskierka Anna Fedio z siedzibą: 22-100 Chełm , ul. Wojsławicka 8F/79 NIP 5632078743