Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 35

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 36

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 37

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 38

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /profiles/j/je/jed/jedenswiat/jedenswiat.org/maincore.php on line 39
Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi w Białymstoku - News
Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi w Białymstoku
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 60
· Najnowszy użytkownik: Cererdana
Nasi Przyjaciele
Dom Gościnny w Dzięciołówce
Bank Żywności w Suwałkach
Fundacja Psi Uśmiech
Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei
Katalog stron www.misiasty.pl
Podatek 1%
Kto dostanie 1% Twojego podatku? Fiskus czy dzieci? Wybór należy do Ciebie:
SPOTKANIE OPŁATKOWE PREZYDENTA BIAŁEGOSTOKU Z NGO 19.12.2012
Newsy
Prezydent Tadeusz Truskolaski spotkał się z organizacjami pozarządowymi na ekumenicznej wigilii W gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie od drzwi witały gości anioły na szczudłach, odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem przedstawicieli samorządu i reprezentacji białostockich organizacji pozarządowych. Prezydent Miasta, jako gospodarz wieczoru, złożył życzenia świąteczne wszystkim społecznikom. Życzył miłości do drugiego człowieka oraz dużo siły i wytrwałości w służeniu innym. Wyjątkową, świąteczną atmosferę tworzyli także duchowni; przedstawiciele Kościołów: katolickiego, prawosławnego i Chrześcijan Baptystów, którzy zwrócili się do wszystkich z życzeniami i opowieściami wigilijnymi. Pozdrowienia i życzenia przekazał obecnym również Wojewoda Podlaski. W imieniu najaktywniejszych białostoczan, którzy każdego dnia starają się rozwiązywać społeczne problemy, troskom dodawać nadziei, rozwijać skrzydła zainteresowań, dawać wiarę i przekonywać swoją pasją, że niemożliwe staje się możliwe, życzenia złożyła Katarzyna Łotowska, przewodnicząca Zespołu Konsultacyjnego Organizacji Pozarządowych. Oprawą artystyczną wieczoru był występ tatarskiego zespołu Buńczuk. Dziewczęta wykonały tradycyjny taniec ludowy, który podobnie jak polonez, otwiera uroczyste chwile. Zespól teatralny T-3 działający w białostockim kole Polskiego Związku Niewidomych pokazał spektakl Herody z noworocznymi przyśpiewkami. Jako Św. Mikołaj wystąpił przedstawiciel Fundacji Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny – rozdawał uczestnikom spotkania płyty „Nie było miejsca dla Ciebie” z kolędami w wykonaniu dwóch polskich chórów z Białorusi. W wielokulturowej atmosferze wszyscy łamali się opłatkiem i prosforą, składali sobie świąteczno-noworoczne życzenia i częstowali się wigilijnymi potrawami. Organizatorem spotkania było Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 15.12.2012
Newsy
Dnia 15.12 2012r. po południu rozpoczęły się przygotowania do spotkania kończącego projekt pt. Usprawnieni przyjaźnią, sztuką zachwyceni” realizowany w szkole w partnerstwie z ZS. Nr 12 Na wspólne kolędowanie zaproszono wszystkich uczestników i sympatyków naszych działań a gościem szczególnym, umilającym nam cały wieczór była p. Joanna Keil, która przy akompaniamencie p. Jurka Kruszewskiego wyśpiewała całą magię świąt Bożego Narodzenia ukrytą w wielu kolędach. Tuż po oficjalnym powitaniu, pomimo zasypanych dróg i szalejącej śnieżycy, dotarła do nas wesoła grupa kolędników z gwiazdą, w pięknych przebraniach. Zaprezentowali nam 3 świąteczne utwory i dołączyli do stołu. Przepyszne potrawy wigilijne przygotowały mamy naszych uczestników, wspólnie zadbały o estetykę i nakrycie wigilijnego stołu. Pamiętały o sianku pod obrusem, o opłatku i modlitwie. Po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do wspólnej kolacji i wspólnego kolędowania. W trakcie konsumpcji można było obejrzeć na dużym ekranie relację fotograficzną z przebiegu wszystkich działań. Spotkanie to miało charakter świąteczny i bardzo ciepłą, rodzinną atmosferę. Do podziękowań za aktywny wkład w realizację projektu dołączony był świąteczny upominek od Mikołaja dla każdego uczestnika projektu.
CAŁOROCZNE WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY i RODZICÓW
Newsy
Zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży odbywały się regularnie w ZS nr 12 w każdy wtorek godz. 15:30-17:30, na podstawie wspólnie opracowanego programu, prowadziły je panie Joanna Żarska i Anna Zalewska. Muzyczną oprawę każdego spotkania zapewnił p. Jerzy Kruszewski. Zajęcia te miały formę zabaw rytmicznych , muzyczno ruchowych, zajęcia plastyczne, zabawy metodą Batti Strauss. Były tez ćwiczenia relaksacyjne oraz ćwiczenia przygotowujące grupę do występu o charakterze bożonarodzeniowym na zakończenie projektu pt. „Kolędnicy” – montaż słowno-muzyczny.
Warsztaty dla rodziców miały na celu integrację i rozwój zainteresowań artystycznych rodziców dzieci i młodzieży Rodzice,głownie mamy, poznawały nowe techniki plastyczne, uczestniczyły w zajęciach hobbistycznych z zakresu zdobnictwa metodą decoupage, ceramika, papieroplastyki dekoracja stołu, socjoterapia, muzykoterapii i tańca. Spotkania te prowadziiły na przemian panie Alicja Olech, Marta Buńkowska, Katarzyna Siemionowicz i pan Jerzy Kruszewski. Dużo radości sprawiły rodzicom warsztaty taneczne z wykorzystaniem metody eksperymentalnego teatru tańca, warsztaty taneczne pt. „Taneczna podróż dookoła świata”, masaże i masażyki oraz warsztaty socjoterapeutyczne z wykorzystaniem technik aktywizujących grupę, odgrywanie scenek rodzajowych w parach i wspólne rozwiązywanie przedstawionych problemów oraz zajęcia muzyczno- ruchowe. Mamy wykonały samodzielnie biżuterię z filcu, kolczyki i broszki zdobione decoupage, ozdoby domowe – upominki, bombki, stroiki i pocztówki świąteczne, m.in. metoda haftu matematycznego. Zarówno zajęcia, jak i kończący je zawsze słodki poczęstunek sprawiały dzieciom i młodzieży wiele radości. Zarówno warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz rodziców odbyły się w ramach realizowanego w Zespole Szkół nr 12 w Białymstoku projektu pt. "Usprawnieni przyjaźnią sztuką zachwyceni" współfinansowanego ze środków Fundacji PZU
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2012
W dniach 07-09.12.2012 uczniowie SP nr 44, wolontariusze oraz członkowie Naszego Stowarzyszenia w Carrefour Hipermarket Zielone Wzgórza zebrali 206,3kg żywności Po każdym dniu na bieżąco dane ze zbiórki były wprowadzone przez Koordynatora do systemu elektronicznego. Po sporządzeniu ostatecznego sprawozdania żywność została rozdysponowana dla osób potrzebujących. Dziękuje wszystkim którzy swój wolny czas poświecili stojąc i zbierając żywność
WYJAZD DO WARSZAWY
Newsy
Dnia 21.11.2012r. wczesnym rankiem uczestnicy naszego projektu, realizowanego w ZS nr 12 w Białymstoku, wraz z rodzicami i opiekunami odjechali komfortowym autokarem do stolicy. O godz. 10:15 pod pomnikiem marszałka J. Piłsudskiego obok rezydencji prezydenta B. Komorowskiego czekała na nas pani niezwykła starsza pani, pani Basia - wieloletni przewodnik po Belwederze, ogromnie przywiązana do tego miejsca i z prawdziwą pasją przybliżała nam jego historię, jak też historię odzyskania przez Polskę niepodległości i postać marszałka J. Piłsudzkiego. A zdjęcie przy jego ogromnym portrecie chciał mieć niemal każdy. Zwiedziliśmy wszystkie sale udostępniane gościom przez parę prezydencką, jak też kaplicę belwederską, do której witraże okienne wykonał (uwaga!), znany nam wszystkim ze WOŚP, Jurek Owsiak. Z okien Belwederu podziwialiśmy przepiękne ogrody Łazienek, zachwycające swym położeniem i architekturą. "O belwedere" w języku włoskim oznacza - jaki piękny widok! Pomimo pory roku dzień był wyjątkowo piękny, a w słońcu Warszawa, starówka i ogrody, wyglądały naprawdę dostojnie. Podziwialiśmy stolicę słuchając opowieści pani Basi, która zaproponowała tak uroczej grupie, że z nami pojedzie i jeszcze trochę poopowiada :)
Z Belwederu udaliśmy się prosto do Teatru Żydowskiego, mijając po drodze Grób Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Warszawski i całe Krakowskie Przedmieście. Obejrzeliśmy spektakl muzyczny pt. Królewna Śnieżka, którym byli zachwycenie zarówno dzieci jak i rodzice i nauczyciele. Postacie zwierzątek i krasnale (aktorzy) witali się osobiście niemal z każdym widzem uściskując jego dłoń ;) Po przedstawieniu udaliśmy się na obiad do restauracji Harenda na starówce, po czym był spacer po Starówce, zobaczyliśmy Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta a w oddali - Stadion Narodowy . Niestety jesienią szybko robi się ciemno i zimno i czas już było wracać do domu.
W drodze powrotnej nasza młodzież pełna wrażeń i pozytywnej energii ochoczo wzięła udział w quizie historycznym i konkursie wiedzy o stolicy. Nie obyło się bez nagród :) Długo rozmawialiśmy i śpiewaliśmy pieśni biesiadne i około 20:00 nasz wesoły autokar szczęśliwie powrócił do Białegostoku. Uczestnicy ocenili wyjazd jako bardzo udany :)
KONFERENCJA „ WSPÓLNIE DO ZAWODOWEGO SUKCESU” 07.11.2012
Newsy
7 listopada w godzinach 12:15-17:00 w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku odbyła się Konferencja „ Wspólnie do zawodowego sukcesu „ Spotkanie organizował Prezydent Miasta Białegostoku we współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Głównym celem jej było podniesienie świadomości uczestników z zakresu zmian w kształceniu ogólnym i zawodowym, biorąc pod uwagę możliwości zdobycia zawodu oraz zaplanowania ścieżki edukacyjnej dla uczniów szkół gimnazjalnych. Przewidziane zostały wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Goście przedstawią swoje ścieżki kariery uwieńczone zawodowym sukcesem. Ponadto w części praktycznej zaplanowano warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Konferencja była okazją do zaprezentowania nowej strony internetowej, na której gimnazjaliści znajdą kompleksową informację na temat szkolnictwa zawodowe, np. ofertę białostockich szkół zawodowych. Strona jest już odstępna pod adresem www.ksztalceniezawodowe.bialystok.pl
KONFERENCJA OFOP 22.10.2012 WARSZAWA
Newsy
22 października odbyła się konferencja OFOP poświęcona konsultacjom przyszłego okresu programowania funduszy europejskich 2014-2020. W wydarzeniu uczestniczył wiceminister Paweł Orłowski z Resortu Rozwoju Regionalnego, który odniósł się do 12 postulatów oraz opowiedział o konsultacjach, m.in. Założeń Umowy Partnerskiej. Około sto osób reprezentujących sektor pozarządowy, partnerów społeczno-gospodarczych, administrację centralną i samorządową, wzięło udział w konferencji organizowanej przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych. Inaugurowała ona prace Stałej konferencji ds. konsultacji funduszy europejskich 2014-2020, która ma stanowić największe jak dotychczas forum debaty organizacji pozarządowych, nastawione na proces konsultacji nowych funduszy przyszłej perspektywy. Z inicjatywy sygnatariuszy 12 postulatów oraz Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, powstał pomysł na powołanie sekretariatu, obsługującego Stałą konferencję. Sekretariat działa już od września tego roku, a prowadzi go OFOP. Podczas spotkania prezentacje przedstawiło kilkunastu panelistów reprezentujących różne branże. Była też część poświęcona regionom. Oto tematy poruszane podczas spotkania pierwszego zjazdu Stałej konferencji ds. konsultacji funduszy europejskich 2014-2020: Uczestniczący w spotkaniu Wiceminister Paweł Orłowski przedstawił zarys odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na 12 postulatów, które na początku października zostały przekazane administracji rządowej. Podkreślił on, że większość opracowanych przez sygnatariuszy postulatów dotyczących przyszłego okresu programowania ma swoje uzasadnienie. Druga część konferencji została poświęcona planom sekretariatu na działania Stałej konferencji. Zostały pokazane najważniejsze cele oraz wstępny harmonogram prac. Już na przełomie listopada i grudnia tego roku planuje się zorganizowanie briefingu prasowego, który poświęcony będzie 12 postulatom oraz podsumowaniu stanu prac i konsultacji nowego okresu programowania. Dodatkowo omówione zostały również inne działania w ramach harmonogramu prac Stałej konferencji , które można podzielić na cztery obszary: 1. spotkania konsultacyjne i organizacyjne: zarówno na poziomie ogólnokrajowym jak i w ramach grup roboczych OFOP i spotkań regionalnych, 2. wsparcie merytoryczne, poprzez agregowanie wiedzy i publikacja jej na portalu nowaperspektywa.ngo.pl, ale również wsparcie merytoryczne w miarę możliwości, organizacji biorących udział w procesie konsultacji, 3. monitoring, 4. wymiana informacji oraz promocja działań organizacji, związanych z konsultacjami nowego systemu funduszy europejskich. Spotkanie zakończyła prezentacja strony internetowej nowaperspektywa.ngo.pl, tworzonej wspólnie przez portal ngo.pl wraz z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych. Przekazano również informacje na temat możliwości włączenia się organizacji pozarządowych w działania Stałej konferencji poprzez organizowanie spotkań konsultacyjnych, grup roboczych oraz działania merytoryczne związane z wypracowywaniem stanowisk.
STRAJK ŻYWNOSCI 16.10.2012
Newsyrelacja w przygotowaniu
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 28-29.09.2012 BIAŁYSTOK
NewsyKolejna tegoroczna Zbiórka już za Nami.
Uczniowie SP nr 44, wolontariusze oraz członkowie Naszego Stowarzyszenia w Carrefour Hipermarket zebrali ok 208 kg żywności która została komisyjnie zliczona i rozdysponowana dla osób potrzebujących.
Dziękuje wszystkim którzy swój wolny czas poświecili stojąc i zbierając żywność
Podatek 1%
KRS 0000144665


Integrujące Stowarzyszenie
JEDEN ŚWIAT


im. prof. Zbigniewa Religi
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09/03/2021 21:14
W sprawie cegiełek na nasze działania: kontakt z SERDUSZKO, tel. 797752014 Natomiast 1% od podatku można kierować na KRS 0000144665 Nasze konto dla darowizn: PL 711020133200001002
00263921

09/03/2021 21:11
Pamiętaj: nasz nr KRS to 0000144665 - wstaw go w swój PIT. Serdeczne podziękowania 1% na KRS 0000144665

09/03/2021 21:10
Wolontariusze firmy SERDUSZKO (797 752 014) wspierają naszych podopiecznych. Tożsamość wolontariuszy proszę potwierdzać pod w/w telefonem. Dziękujemy za wsparcie

09/03/2021 21:09
Darowizny można wpłacać przez cały rok na nasze konto: PL 71 1020 1332 0000 1002 0026 3921 Wpłaty 1% od podatku można uwzględnić przy rozliczeniu podatkowym-KRS 0000144665

09/03/2021 21:08
KRS 0000144665 1% na KRS 0000144665 rozliczając swój PIT, możesz wesprzeć nasze działania

09/03/2021 21:06
13.11.2015 została podpisana umowa o kolportaż CEGIEŁEK - kartek okolicznościowych
. Kontakt w tej sprawie 797752014 - SERDUSZKO Robert Głowacki

09/03/2021 21:03
Od 13.11.2015 jest podpisana umowa o kolportaż cegiełek. Kontakty w tej sprawie: SERDUSZKO tel. 797752014 Robert Głowacki, Chełm (siedziba SERDUSZKO)

09/03/2021 21:01
KRS 0000144665 1% na KRS 0000144665 rozliczając swój PIT, możesz wesprzeć nasze działania

09/03/2021 21:00
przy rozliczeniu PIT proszę pamiętać o dzieciach, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnoś
ciami. Wystarczy wstawić w rozliczenie nr KRS 0000144665 1% na KRS 0000144665

09/03/2021 20:58
Darowizny można wpłacać przez cały rok na nasze konto: PL 71 1020 1332 0000 1002 0026 3921 Wpłaty darowizn można uwzględnić przy rozliczeniu podatkowym.