Podatek 1%
Kto dostanie 1% Twojego podatku? Fiskus czy dzieci? Wybór należy do Ciebie:
Trwa finał ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.
Nasze Stowarzyszenie też włączyło się w tą akcję przekazując paczkę żywnościową dla jednej z podlaskich rodzin
SESJA NAUKOWA "POROZMAWIAJMY O WOLONTARIACIE 5 GRUDNIA 2011
5 grudnia/ poniedziałek/ 2011 w godz. 9.30-14.30 na Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UB w Białymstoku odbyła się SESJA NAUKOWA zorganizowana przez studentów Koła Naukowego Młodych Wolontariuszy Program 1). Powitanie – dr T. Sosnowski oraz Przewodnicząca Koła Naukowego Młodych Wolontariuszy, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet w Białymstoku – Natalia Zielińska (III PRES) 2). Otwarcie sesji naukowej – Władze Wydziału Pedagogiki i Psychologii 3). Maciej Żywno (Wojewoda Podlaski) 4). Prof. dr hab. Mirosław Sobecki (Kierownik Zakładu Pedagogiki Społecznej, Wydz. PiP, UwB) 5). Głos wprowadzający w problematykę spotkania – Prof. zw. dr hab. T. Pilch, (Uniwersytet Warszawski), Od religijnego miłosierdzia do zracjonalizowanej pomocy, czyli 25 wieków altruizmu" 6) Wystąpienia przedstawicieli sektora publicznego i pozarządowego celem zaprezentowania potrzeb i możliwości pracy wolontariuszom w środowisku lokalnym: m.in. · Michał Gaweł (Zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej): Caritas w praktyce · Grażyna Jabłońska (Prezes Integrującego Stowarzyszenia Jeden Świat im. Prof. Zbigniewa Religi ): Jednoświatowy wolontariat oraz Przedstawienie wykonane przez podopiecznych Stowarzyszenia Jeden Świat, pt.: " Dziewczynka z zapałkami" · Monika Szabałowska – Koczuk (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Białowieży): Rodzice jako wolontariusze na rzecz lokalnej szkoły/przedszkola · Łukasz Jamiołkowski (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFSMA - Poland): Wolontariat, który leczy · Tomasz Rogowski (Projektor Wolontariat Studencki): 7) Wystąpienia studentów – wolontariuszy dotyczące działalności wolontarystycznej podejmowanej w sektorze samorządowym i pozarządowym na terenie miasta Białegostoku: · Mirosław Szymański (Prezes Stowarzyszenia Artystyczne Skowronki, student Wydz. PiP, UwB): Wolontariat wspomagający działalność artystyczną w środowisku lokalnym · Występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Skowronki: Księstwo Warszawskie – Polonez Mazur · Grażyna Jakimiuk (Bank Czasu): Prezentacja białostockiego Banku Czasu · Bożena Perkowska (Stowarzyszenie od Dialogu do Rozwoju): Prezentacja Stowarzyszenia od Dialogu do Rozwoju · Beata Nowak (II POW 1 st, Wydz. PiP, UwB): Zwykły człowiek – niezwykły wolontariusz · Barbara Sobczyńska (KNMW, II PW 2st. Wydz. PiP, UwB): Nietypowa forma pomagania – wolontariat · Monika Szymanowicz (Koło Naukowe Młodych Wolontariuszy, Wydz. PiP, UwB): Prezentacja koła 8) Dyskusja, podsumowanie i zakończenie seminarium
SPOTKANIE KOALICJI NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ 29.11.
Nasi przedstawiciele Stowarzyszenia w dniu 29 listopada /wtorek/ w godz.11-15 w Galerii Tyflologicznej Polskiego Związku Niewidomych, przy ul. Konwiktorskej 7, wzięli udział w spotkaniu Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością w ramach projektu Rzecznictwo na rzecz osób niepełnosprawnych - standardy usług rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych” .
Swoją obecnością zaszczycił Prezes PFRON, Pan Wojciech Skiba oraz rzedstawiciele 15 organizacji (również spoza Koalicji).
 Zapraszamy dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 ul. Letnia 2 w Białymstoku (stacja PKP Białystok - Starosielce, ostatni przystanek 8, 12, dojazd także 25, przystanek za Carrefour, pętla w Starosielcach)
Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki o godz. 17.30
Pierwsze zajęcia odbędą się 17 października 2011.
Serdecznie zapraszamy
AKCJA STRAJK ŻYWNOŚCI BIAŁYSTOK
 Weź udział w Strajku Żywności który odbędzie się w każdym polskim mieście . W Białymstoku odbędzie się on 17 października ./ poniedziałek/ 2011 . Zbiórka wszystkich przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Lipowej. Godzina ,forma i atrakcje podamy niebawem . Zapraszam wszystkich a przede wszystkim wolontariuszy którzy uczestniczyli w ostatniej zbiórce żywności. Kolejna zbiórka żywności jest planowana na 2-4 grudzień 2011. się, . Osoby uczące zostaną zwolnione z zajęć szkolnych w dniu 17 października oraz z 2 grudnia Zatem proszę o zapisywanie się
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 23-24 WRZESIEŃ 2011
 W dniach 23-24/09/2011 w sklepie Carrefour w Białymstoku przy ul. Wrocławskiej 20 odbędzie się kolejna zbiórka żywności "Podziel się Posiłkiem". W godzinach od 9 do 14 i od 14-19 . Chętnych wolontariuszy zapraszam do zgłaszania się i zapisywania się 501393313, e-mail koordynatorwolontariatu@gmail.com W Zbiórce wzięło udział 20 osób. W sumie zebrano ok 100 kg żywności .która zostanie przekazana dla wszystkich osób według sporządzonej listy Serdeczne podziękowania Małgorzacie Jabłońskiej, Grażynie Jabłońskiej, Agnieszce Tucholskiej, Emilce Mydlak, Marcie Gil,. Małgorzacie Pietraszewicz, Agacie Kołtun, Magdzie Kruszewskiej, Oli Karczewskiej, Iwecie Gorzelskiej, Jerzemu Ostrowskiemu, Agnieszce Kukiel, Izabeli Rutkowskiej, Kamiliowi i Kubie Szwatro, Marii i Katarzynie Pawluczuk, Ewie i Adamowi Minkiewicz, Karolinie Ławreszuk, Arturowi Rubaszewskiemu, Mateuszowi Śmieciuszewski, Danielowi Adamczuk , Pawłowi Krzyżewskiemu za czas poświęciony i duże zaangazowanie podczas kolejnej ZbiórkiŻywności a także Krzysztofowi Ostapczuk za tranport Fotki też nie bawem będą umieszczone na fotosiku I ja tez tam byłem a co widziałem to opisałem i udokumentowałem :) Pozdrawiam Robert Halicki
Informacja dotycząca 1% i darowizn
 Informacja zasadnicza:
Stowarzyszenie nie przyjmuje nowych wniosków
o założenie konta.
Informacja dla osób, które już założyły konto:
Do korzystania z konta przez osobę niepełnosprawną upoważnia komplet dokumentów:
1) Aktualna umowa, podpisana po dniu
2010-11-07
przez osobę/placówkę ubiegającą się o korzystanie z konta Stowarzyszenia i Zarząd Stowarzyszenia,
2) orzeczenie o niepełnosprawności (nie dotyczy placówek),
3) druk "Aktualizacja danych kontaktowych" z aktualnymi danymi kontaktowymi osoby, która zajmuje się rozliczeniami w imieniu osoby niepełnosprawnej bądź placówki.
W przypadku braku kompletu dokumentów zostają wstrzymane do odwołania wypłaty środków zebranych na koncie.
Powyższe dokumenty należy dostarczyć niezwłocznie do osoby zajmującej się rozliczeniami.
OBÓZ WYPOCZYNKOWO TERAPEUTYCZNY ZAKOPANE 2011
 Organizatorem obozu wypoczynkowo- terapeutycznego jest Nasze Stowarzyszenie Odbywać się będzie w Pensjonacie " U Franka" ul. Piszczory 19 A /http://www.ufranka.pl/index2.html/ w dniach 18-28 sierpnia 2011 roku Cena od osoby 600 zł/ wyżywienie , zakwaterowanie/ plus dojazd Program obozu, kadrę, ubezpieczenie finansuje Stowarzyszenie Obóz został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Sygnatura: POD/253/20110706. szczegóły na Forum w dziale Plany/ OBÓZ ZDOBYWAMY SWIAT ZAKOPANE 2011 po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie
" POWITANIE LATA" 19 CZERWIEC 2011
 Głównym organizatorem imprezy "Powitanie lata", która odbyła się w niedzielę, 19 czerwca, był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie z ulicy Krakowskiej w Białymstoku.
Współorganizator - Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.
Największe chyba zainteresowanie wzbudziła możliwość puszczania ogromnych, kolorowych baniek mydlanych.
Było też malowanie twarzy, robienie fantazyjnych fryzur.
Były oczywiście tańce integracyjne. Jednym słowem podopieczni Stowarzyszenia Jeden Świat oraz MOPR przy Krakowskiej bardzo radośnie przygotowali się do letniej kanikuły.
|