Podatek 1%
Kto dostanie 1% Twojego podatku? Fiskus czy dzieci? Wybór należy do Ciebie:
XII obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w siedzibie ONZ w Genewie
Gosia
Podczas konferencji osoby z zespołem Downa udowodniły, że są pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Mówcy: Peter Harteveld (Holandia), Kathleen Humberstone (Wielka Brytania) -oboje z zespołem Downa, Clotilde Noël (Francja), matka dziecka z zespołem Downa, Jean-Marie Le Méné (Francja), prezes Fondation Jérôme Lejeune, Dr. Teresa Vargas (Hiszpania), matka dziewczyny z zespołem Downa oraz inni uczestnicy konferencji przedstawili swoje osiągnięcia, problemy i radości.
Kathleen Humberstone na zakończenie swojego wystąpienia zadała znamienne pytanie:
- Czy naprawdę świat beze mnie byłby lepszy?
Osoby z zespołem Downa mają szansę na pełne, godne życie. Niestety, polityka w niektórych krajach pozbawia ich tej szansy. Co jest uderzające - najczęściej dzieje się tak w krajach z wielkim zaangażowaniem przeciwstawiających się dyskryminacji z wielu innych powodów.
Właśnie te kraje prowadzą politykę dyskryminacyjną w stosunku do osób z zespołem Downa i z innymi niepełnosprawnościami, które zostają potwierdzone przez testy i badania prenatalne.
W krajach, gdzie walczy się z dyskryminacją badania naukowe są wykorzystywane do eliminowania ze społeczeństwa osób m.in. i przede wszystkim osób z trisomią 21 chromosomu.
Są kraje, gdzie od kilku lub kilkunastu lat nie urodziło się żadne dziecko z zespołem Downa.
Dokąd zmierza nasz świat?
Można włączyć się w przeciwdziałanie dyskryminacji osób z zespołem Downa podpisując petycję.
Problem nie tkwi w samych testach i badaniach prenatalnych. Problemem jest narzucanie przez lekarzy w tzw cywilizowanych krajach aborcji jako jedynego rozwiązania, nie pozostawianie rodzicom wolnego wyboru.
Prawo we Francji, Holandii, Islandii jest wrogie wobec jakichkolwiek prób przedstawiania ludzi z zespołem Downa jako równoprawnych mieszkańców naszej planety. I temu warto się przeciwstawić.
XII obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
Klub Gwnit w Białymstoku,
ul. Zwierzyniecka 10
Wystąpią zespoły:
Xfort,
Moment,
Toples
Mini dyskoteka:
DJ Marcin, DPS Baranowicka
Imprezę prowadzą
Iwona Zajączkowska-Rędzińska
Katarzyna Gaładyk
XII obchody WDSD,
Klub GWINT,
poniedziałek, 20.03.2017, godz. 10:00-14:00
Zapraszamy - po telefonicznym potwierdzeniu udziału
510026345 lub 501393313

Zrównoważyć zmysły IV edycja
UWAGA!
Ogłaszamy nabór na zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne
dla dzieci i młodzieży z autyzmem realizowane
w ramach projektu
pt. „Zrównoważyć zmysły” - IV edycja
Projekt będzie w okresie od 01.03.2017 do 30.11.2017
w Gabinecie Terapii Dzieci i Młodzieży MIS
w Zaściankach, ul. Słoneczna 17
Karty zgłoszenia do projektu do pobrania
oraz
więcej informacji – zaproszenie do projektu
tutaj.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest:
1. Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
2. Miejsce zamieszkania na terenie miasta Białystok
3. Wysłanie zgłoszenia uczestnika wraz z kopia orzeczenia i oświadczenia o zamieszkaniu i nie korzystaniu z takiej samej terapii w innym projekcie w ramach tego samego konkursu
4. Wiek dziecka 2-12 lat
5. Spotkanie rekrutacyjne z terapeutami - kwalifikacja
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych na adres mailowy:
projekty.oldakowska@gmail.com
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Białegostoku.
Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie
„Rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem na 2017 rok”
FESTIWAL ZACZAROWANA PIOSENKA 7 MAJA /SOBOTA/2016
 W sobotę 07.05.2016 r. grupa z Naszego Stowarzyszenia oraz 2 podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej przy ul.Baranowickiej odbyli jednodniową wycieczkę pociągiem do Warszawy, gdzie odbył się półfinał 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „ Mimo Wszystko” .
W tym roku do konkursu zgłosiły się 244 talenty muzyczne. Spośród nich jury kwalifikacyjne wyłoniło 33 półfinalistów, którzy wypełnili śpiewem Amfiteatr w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zgromadzoną publiczność przywitała Anna Dymna. Na scenie, oprócz aktorki, pojawiły się członkinie Rady Artystycznej Festiwalu: Marta Kądziela i Beata Szymańska-Masny oraz Irena Santor – opiekunka artystyczna projektu.
Koncert poprowadzili Anna Dymna, Bronia Zamachowska oraz jako debiutant – Grzegorz Daukszewicz – słynny aktor znany z roli doktora Krajewskiego w serialu „Na dobre i złe”.
Występy wokalistów oceniało profesjonalne jury: Katarzyna Klich, Katarzyna Zielińska, Mieczysław Szcześniak, Tomasz Zeliszewski, Robert Chojnacki oraz Joanna Lewandowska – jako sekretarz jury.
Po burzliwych obradach jury wyłoniło 12 finalistów: Patrycja Błach, Laura Dziąba, Kinga Kasprzyk, Urszula Kowalska, Julia Walczyna, Wiktoria Pongowska – kat. do 16 lat, Aleksandra Bogucka, Sandra Pączek, Aleksandra Orłowska, Aleksandra Nykiel, Magdalena Krzemińska, Joanna Kryś – kat. pow. 16 lat. Półfinaliści 18 czerwca zaśpiewają na Rynku Głównym w Krakowie, u boku czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Po zakończeniu Festiwalu i zrobieniu wspólnych zdjęć z Robertem Chojnackim, Katarzyną Klich, Grzegorzem Daukszewiczem oraz wolontariuszami Fundacji nasza grupa udała się zwiedzać Łazienki Królewskie oraz Złote Tarasy. Podczas całego wyjazdu panowała bardzo miła atmosfera, a wszystkim udzielił się pogodny i radosny nastrój.
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK OGRYWA TS PODBESKIDZIE BIELSKO- BIAŁA
 Fani piłki nożnej z Naszego Stowarzyszenia w dniu 1maja ( niedziela)2016 w godz 15.30-17.30 byli świadkami niesamowitego wydarzenia na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku
Żółto-Czerwoni po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:1). Jagiellończycy dwukrotnie gonili wynik po tym jak Drągowskiego pokonywali Adam Mójta i Mateusz Szczepaniak, ale ostatecznie trafienia Dawida Szymonowicza, Konstantina Vassiljeva i Tarasa Romanchuka w doliczonym czasie gry sprawiły, że trzy punkty zostały w Białymstoku.
Zrównoważyć zmysły 2016, edycja III
Integrujące Stowarzyszenie
Jeden Świat im. Prof. Zbigniewa Religi
zaprasza serdecznie
dzieci i młodzież z autyzmem
w wieku 2-14 lat
na III edycję
zajęć rehabilitacyjno - terapeutycznych dla dzieci z autyzmem
pt. Zrównoważyć zmysły
PROPONOWANE TERAPIE:
1. terapia logopedyczna
2. zajęcia integracji sensorycznej
3. muzykoterapia
4. dogoterapia
5. diagnoza percepcji słuchowej
Formularz zgłoszenia można pobrać tutaj
Liczba miejsc ograniczona,
decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia będą się odbywały:
w Gabinecie Terapii Dzieci i Młodzieży MIS
w Zaściankach, ul. Słoneczna 17
Szczegółowe informacje :
Anna Ołdakowska, tel. 508 076 881
Zadanie współfinansowane przez Prezydenta Miasta Białegostoku.
Konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie
„Rehabilitacja dzieci i młodzieży z autyzmem na 2016 rok”
XI obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
XI obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
Opera i Filharmonia Podlaska, Europejskie Centrum Sztuki,
Sala Kameralna
W programie:
- występy grup teatralnych i tanecznych z placówek:
DPS Baranowicka, ZS Nr 11, Dom Gościnny Dzięciołówka
- występy trzech finalistek, laureatek Festiwalu
Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty,
organizowanego przez Fundację MIMO WSZYSTKO Anny Dymnej:
Katarzyna Wachnik, Ilona Kałuża, Patrycja Malinowska
Zapraszamy 23 marca 2016 r., godz. 9.30
Liczba miejsc ograniczona, proszę potwierdzić swój udział.
Kontakt do organizatora 531 749 651
Zgłoszenie dziecka do projektu Zrównoważyć zmysły
Wielkie marzenie niepełnosprawnych - pielgrzymka do Rzymu
 Marzenia są jak żagle na oceanie życia, lecz bez wiary i wiatru zostaną jedynie bezużytecznym płótnem. Bądź wiatrem, poruszającym żagle…
Każda podróż zaczyna się od marzenia. I my zamierzamy spełnić marzenie 30 osób niepełnosprawnych o podróży ich życia: pielgrzymce do Rzymu.
Marzenie o spotkaniu z Papieżem, o odwiedzeniu Grobu Św. Jana Pawła II, o poznaniu zabytków Wiecznego Miasta i Watykanu, wizycie na Kahlenbergu w Wiedniu – miejscu zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego, o zwiedzeniu Bazyliki Św. Antoniego w Padwie, sanktuarium w Manoppello, Loreto i wreszcie – na zakończenie – o relaksie nad Adriatykiem, w Rimini.
Sześciu uczestników pielgrzymki porusza się na wózkach inwalidzkich. Istotną informacją jest, że wśród uczestników są podopieczni (15 osób) Domu Pomocy Społecznej "Baranowicka" w Białymstoku. Najmłodszy uczestnik, chłopiec z autyzmem, ma 4 lata. Dwójka wózkowiczów jest w wieku 12 lat. Z dzieci jest jeszcze siedemnastolatka z zespołem Downa.
Podróże ... zapewne nie są niezbędnym składnikiem naszej egzystencji, jednak dla człowieka XXI wieku stanowią bardzo ważny wskaźnik jakości życia.
Podróżowanie w celach poznawczych czy wypoczynkowych nie tylko pozwala na regenerację sił psychicznych i fizycznych, dostarcza też satysfakcji z poznawania nowych światów, z pokonywania własnych słabości. Podróżowanie, doświadczenia i przeżycia zeń płynące, szczególnie mocno wpływają na kondycję psychofizyczną osób niepełnosprawnych, są niezwykle ważnym elementem rehabilitacji medycznej.
Chcemy udowodnić, że niepełnosprawność nie oznacza rezygnacji z realizacji pasji i marzeń, nie może być powodem zamykania się w czterech ścianach domów czy ośrodków rehabilitacyjnych. Osoby niepełnosprawne są nie tylko pacjentami i kuracjuszami, ale również podróżnikami, wędrowcami, pielgrzymami. Przy wsparciu i pomocy mogą być odkrywcami nieznanego i pozornie tylko niedostępnego dla nich świata Udowodnimy to wszystkim: i społeczeństwu i samym niepełnosprawnym i ich rodzinom.
Przy wsparciu i pomocy, głównie finansowej bądź rzeczowej – o to prosimy w imieniu naszych Marzycieli. Bez dofinansowania bowiem nie zrealizują oni swojego wielkiego marzenia o cudownej podróży życia.
Ze względu na ograniczenia ruchowe części uczestników i aby nie wykluczać ich z przepięknego i najprawdopodobniej jedynego w ich smutnym życiu takiego wydarzenia korzystamy z dostosowanego do ich potrzeb środka transportu – autokaru z podnośnikiem. Wynajęcie go jest niezbędne, by wszyscy uczestnicy wyprawy, zwłaszcza najbardziej wykluczani z dostępu do podróże wózkowicze, czuli się godnie. Niestety, w Polsce jest tylko jeden taki autokar. Wynajęcie go znacznie podnosi koszt wyprawy. Nie chcemy z tego powodu nikogo wykluczać. Stąd nasza wielka prośba o wsparcie naszych działań poprzez wpłaty na konto organizatora – naszego Stowarzyszenia. Przy wpłatach wystarczy dopisek: „Rzym”.
Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w spełnieniu marzenia, pięknego marzenia osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży, o podróży życia. Podróży, która pozwoli na oderwanie się od szarej i bolesnej często codzienności.
Nr naszego konta:
71 1020 1332 0000 1002 0026 3921
Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi
ul. Konwaliowa 3 lok A, 15-674 Białystok
NIP: 5422786221
z dopiskiem RZYM 2015
Wszystkie wpłaty, dokonane na ten cel, można odliczyć od podatku za rok 2015. Prosimy także o darowizny rzeczowe: trwałą żywność, słodycze, owoce, napoje, środki higieny, niezbędne podczas podróży. W sumie jest 50 uczestników: 30 osób niepełnosprawnych i 20 opiekunów.
Za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczni. Jako organizacja NON PROFIT nie mamy bowiem żadnych dochodów poza darowiznami oraz wpływami z 1% od podatku od osób fizycznych (KRS 0000144665)
Wspólnie spełnijmy przepiękne marzenie o Podróży Życia osób z niepełnosprawnościami. Bo marzenia są jak żagle na oceanie życia, lecz bez wiary i wiatru zostaną jedynie bezużytecznym płótnem. Bądź wiatrem, poruszającym żagle, umocnij wiarę tych, którzy tak bardzo tego potrzebują.
„Cudownie jest odkrywać świat po swojemu, choćby wędrując na jego krańce. Podróżując uczymy się samych siebie”
Jasiek Mela
„Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj”
Mark Twain
„Podróżować to żyć"
Hans Christian Andersen.
|